Національний природний парк Синевир : Национальный природный парк Синевир : National Park Synevyr
Небагато, але є в Карпатах місця, де до цих пір збереглася велич і різноманітність природи, де, незважаючи на прискорену ходу цивілізації, майже не змінилися ландшафти, багато в чому традиційним залишаються побут і уклад життя людей. До таких місць належить територія Національного природного парку "Синевир", виникнення якого безпосередньо пов'язане з унікальною гірською водоймою. Загальна площа парку дорівнює 40400,0 га. Протяжність території Синевиру з півночі на південь дорівнює 30 км, а ширина зі сходу на захід - до 20 км. Парк призначений для збереження особливо цінних природних комплексів Східних Карпат, організації туризму і відпочинку, проведення наукових досліджень і пропаганди екологічних знань.
Синевирське озеро, яке дало назву і парку, і туристично-оздоровчого комплексу, є перлиною не тільки Карпат, а й бувалої Європи. Воно розташоване на висоті 989 м над рівнем моря. Виникло в післяльодовиковий період завдяки перекриттю долини річки зсувами. Виникла внаслідок цього улоговина наповнилася водою з трьох гірських струмків. Глибина, як і площа озера непостійні і залежать від кількості опадів, вологості грунту. У середньому водне дзеркало розливається на 4-5 га, в глибину досягає 8-10 метрів.
Озеро оточене стоп'ятидесятилітніми ялинами. Зустрічаються і явір, бук, дуб, що ростуть у поєднанні з хвойними деревами. У підліску: горобина, верба, крушина. З ягід виростають ожина, малина, брусниця, чорниця та інші види. З тварин мешканцями місцевих лісів є олень карпатський, дикий кабан, козуля, куниця, ведмідь, заєць-русак, дика кішка, вовк, лисиця, рись. З птахів - глухар, сова, дятел, канюк звичайний тощо.