Екскурсії місто Житомир : Экскурсии город Житомир : Tours of the city Zhytomyr
Житомир — батьківщина видатних вчених, письменників, композиторів. З містом пов'язані життя і діяльність багатьох відомих діячів вітчизняної науки і культури.
В Житомирі діють такі музеї:
- історико-краєзнавчий музей;
- картинна галерея;
- музей природи;
- літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка;
- меморіальний будинок-музей академіка Сергія Павловича Корольова;
- літературний музей Житомирщини;
- музей історії пожежної охорони;
- музей історії космонавтики імені Сергія Павловича Корольова.
Найцікавішим місцем Житомиру є Підвісний міст через Тетерів в парку імені Гагаріна. Він утримується Вантами перекинутими через два 70-метрових пілони над Тетеревом на висоті понад 40 метрів. З мосту відкривається чудовий вид на схили річок, старовинні райони міста Мальованку, Корбутівку, а також 37-метровий Монумент Слави.
У 1899 році в Житомирі - одному з перших міст на Україну почався рух трамвая. У 1962 році - тролейбуса.
Старовинна частина Житомира розташована на трьох скелястих пагорбах над річкою Кам'янкою: на горах Охрімовій, Замковій та Петровській.
Старе місто оточують нові мікрорайони, назви яких запозичені від колишніх приміських сіл чи віддзеркалюють давні заняття населення цих місць: Богунія, Видумка, Хмільник (Маликова), Крошня, Мар'янівка, Смоковка, Затишшя, Полісся, Корбутівка, Мальованка, Рудня, Смолянка, Східний (Польова), Станішовський Поруб, Хінчанка.
З містом пов'язані життя і діяльність багатьох відомих діячів науки і культури. У Житомирі народилися письменники Хаїм-Нахман Бялик і Володимир Короленко, академік С. П. Корольов, ботанік В. М. Арциховський, воєначальники Я. Б. Гамарник та Ю. І. Коляда, історики Б. А. Кругляк і А. А. Скальковський, сходознавець Т. А. Шумовський, художник Д. П. Штеренберг, математик Ігор Шафаревич, піаніст Святослав Ріхтер тощо. Саша Чорний надрукував свій перший фейлетон у житомирській газеті.