Санаторії курорт Миргород : санатории Миргород курорт : SPA sanatoriums Mirgorod resort
Свою історію курорт Миргород починає в 1912 році, як курорт створений на місці мінерального джерела, відкритого місцевим доктором І. А. Зубковським (1848-1933). Спочатку була обладнана тільки одна лікарня. Побудована в 1916-1919 році, вона складалася з водолікарні, їдальні-клубу та грязелікарні. Лікувалися тут, в основному, хворі ревматизмом і подагрою. У 1927 році була пробурена друга свердловина, в 1937 - третя. У тридцяті роки були побудовані нові спальні корпуси.
У 1937 році на курорті вже приймали лікування більше 11.000 хворих. У 1939 році на курорті діяли сірководневі ванни, інгаляторій, грязелікарня, відділення лікувального масажу, рентгенівський кабінет, клінічна лабораторія. Під час Великої Вітчизняної війни курорт був практично зруйнований. В одному з його корпусів розміщався госпіталь для солдатів вермахту. З приходом радянської армії тут розташований був госпіталь-санаторій на 300 місць. З 1947 року курорт починає спеціалізуватися на лікуванні захворювань нервової системи, а з 1953 - хвороб кишково-шлункового тракту. У 1960 році була введена в лад четверта свердловина мінеральної води.
Протягом 60-х значно зросло число лікувальних і спальних корпусів, спеціалізованих кабінетів, лабораторій. У 1970-73 рр.. були побудовані літній кінотеатр, Палац культури, лікувальний пляж, спальний корпус санаторію "Березовий Гай". У 1976 - закінчено будівництво санаторного комплексу "Миргород" на 500 місць і почало функціонувати перше в Україні спеціалізоване відділення для лікування хворих на цукровий діабет. 1983 рік ознаменувався введенням в дію санаторного комплексу "Полтава".
З 1991 у курорт входять санаторії "Хорол", "Березовий гай", "Полтава", "Миргород". У них можуть одночасно відпочивати і приймати лікування 3500 чоловік. На курорті є: поліклініка, бальнеогрязеводолікувальний комплекс, кабінети функціональної діагностики, клінічна, бактеріологічна та імунологічна лабораторія, обчислювальний центр, кабінети апаратної фізіотерапії, лікувальної фізкультури, масажні кабінети.
Незважаючи на важке становище в економіці країни, курорт Миргород зберіг свій лікувально-оздоровчий потенціал.
У 1992 році курорт стає Миргородським відділенням АТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця".
У 1998 - відкрито пам'ятник Івану Андрійовичу Зубковському і музей курорту Миргород.
У цьому ж році була розроблена Миргородська програма лікування цукрового діабету (санаторій "Березовий гай") спільно з іноземними фармацевтичними фірмами (Німеччина).
У 1999 році в санаторії "Березовий гай" була відкрита Українська базова школа лікування цукрового діабету.
Зроблено доповідь на Міжнародному симпозіумі кардіологів у Кракові (Польща) про перші результати Миргородської програми лікування цукрового діабету.
З 2000 року курорт стає дочірнім підприємством закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" - "Миргородкурорт".
Санаторії курорт Миргород
- Бальнеогрязелікарня місто Миргород
- Лікувально-діагностичний центр, місто Миргород
- Медичний реабілітаційний центр Миргород МВС України
- Санаторій Березовий гай, м. Миргород
- Санаторій імені М. В. Гоголя, місто Миргород
- Санаторій Миргород, м. Миргород
- Санаторій Полтава, місто Миргород
- Санаторій Радужний, місто Миргород
- Санаторій Хорол, місто Миргород
Мапа (карта, map) санаторії курорт Миргород
Переглянути Санаторії місто-курорт Миргород на карті більшого розміру